«Iron Maiden»–ի օդանավը ստվերել է Մերկելի և Օլանդի ինքնաթիռները (լուսանկար)
Ցյուրիխի օդանավակայանում արված լուսանկարը, որում պատկերված են Գերմանիայի կանցլեր Անգելա Մերկելի, Ֆրանսիայի նախագահ Ֆրանսուա Օլանդի և բրիտանական «Iron Maiden» ռոք խմբի ինքնաթիռները, արագ տարածվել է սոցցանցերում օդանավերի չափերի պատճառով։
Օգտատերերն ուշադրություն են դարձրել այն հանգամանքին, որ երաժիշտների օդանավը մի քանի անգամ իր չափերով գերազանցում է եվրոպական պետությունների առաջնորդների ինքնաթիռները։
«Հարգելի՛ ուղևորներ, մեր թռիչքը մի քանի րոպեով ուշանում է, քանի որ Անգելա Մերկելի ինքնաթիռը լռվել մնացել է մեր շարժիչներից մեկում»,– լուսանկարը մեկնաբանել է օգտատերերից մեկը։
«Iron Maiden»–ը Շվեյցարիա է մեկնել՝ համերգի, Մերկելն ու Օլանդն էլ այնտեղ են ժամանել երկաթուղային թունելի բացմանը մասնակցելու համար։

Лайнер «Iron Maiden» затмил самолёты Меркель и Олланда (фото)
Фотография аэропорта Цюриха, где были запечатлены самолёты канцлера Германии АнгелыМеркель, президента Франции Франсуа Олланда и британской рок-группы «Iron Maiden», стала популярной в соцсетях из-за размеров лайнеров, сообщает RT.
Отметим, что группа «Iron Maiden» прилетела в Швейцарию с концертом. Ангела Меркель и Франсуа Олланд прибыли для участия в открытии железнодорожного туннеля.