Ինչպես «РИА Новости»-ին հաղորդել է Ադրբեջանի ԱԳՆ մամուլի ծառայության ղեկավար Հիքմեթ Հաջիևը Ադրբեջանի ԱԳՆ ղեկավար Էլմար Մամեդյարովը Բրյուսելում ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների հետ քննարկել է հունիսին Ղարաբաղի հարցով բարձր մակարդակի հերթական հանդիպման նախապատրաստության հարցը:
Մամուլի ծառայության ղեկավարը նշել է, որքննարկվել են Վիեննայի հանդիպման արդյունքները, ինչպես նաև հունիսին բարձր մակարդակի հերթական հանդիպման նախապատրաստությունը՝ ուղղված արցախա-ադրբեջանական հակամարտության կարգավորմանը։
Մամեդյարովը հանդիպել է ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահներին

Мамедъяров встретился в Брюсселе с сопредседателями МГ ОБСЕ
Министр иностранных дел Азербайджана Эльмар Мамедъяров провел в Брюсселе переговоры с сопредседателями Минской группы ОБСЕ по нагорно-карабахскому урегулированию. Об этом сообщают азербайджанские СМИ со ссылкой на официального представителя МИД Хикмета Гаджиева.
На встрече были обсуждены итоги венской встречи для подготовки очередной встречи на высшем уровне в июне.