Ընդդեմ Թրամփի. Քլինթոնը պատրաստ է միավորվել Սանդերսի հետ (տեսանյութ)
Դեմոկրատական կուսակցությունից ԱՄՆ նախագահի թեկնածու Հիլարի Քլինթոնը պատրաստ է միավորվել իր կուսակիցների, այդ թվում՝ իր մրցակից Բերնի Սանդերսի հետ՝ միասին դիմակայելու հանրապետական Դոնալդ Թրամփին։
«vesti.ru»–ի փոխանցմամբ՝ այդ հարցը նա արդեն սկսել է քննարկել Սանդերսի ներկայացուցիչների հետ։
«Մենք երկուսս էլ կանենք այն ամենը, ինչ կարող ենք, որպեսզի չթողնենք Դոնալդ Թրամփին հասնել Սպիտակ տուն»,–խոստացել է ԱՄՆ նախկին պետաքարտուղարը։
Հիշեցնենք՝ ԱՄՆ նախագահական ընտրությունները կայանալու են 2016–ի նոյեմբերի 8–ին։

Клинтон готова объединиться с Сандерсом против Трампа (видео)
Кандидат от демократической партии США Хиллари Клинтон готова объединиться со своим однопартийцем и конкурентом Берни Сандерсом ради того, чтобы вместе противостоять республиканцу Дональду Трампу.
Этот вопрос она уже начала обсуждать с представителями Сандерса. Экс-госсекретарь США верит, что ей удастся объединиться со своим конкурентом по праймериз.
«Мы оба сделаем все, что сможем, чтобы не пустить Дональда Трампа к Белому дому», – пообещала она. Клинтон и Сандерс, возможно, проведут переговоры по объединению партии 7 июня, сообщает РИА «Новости».