Իրաքի բանակը սկսել է էլ Ֆալուջա քաղաքի գրոհը, որը շրջափակված է «Իսլամական պետության» զինյալների կողմից։ Այս մասին հայտնում է «Reuters»–ը։
Ավելի վաղ Իրաքի վարչապետ Հեյդար ալ Աբադին հայտարարել էր ԻՊ գրոհայիններից քաղաքն ազատագրելու գործողության մեկնարկի մասին:
«Եկել է էլ Ֆալուջան ազատագրելու պահը: Հաղթանակը մոտ է, և ԻՊ-ն այլ ընտրություն չունի, քան փախուստով փրկվելը»,- նշել էր Իրաքի վարչապետը:
Էլ Ֆալուջան ԻՊ վերահսկողության տակ է 2014 թվականից։
Իրաքի բանակը սկսել է էլ Ֆալուջայի գրոհը

Армия Ирака начала штурм занятого ИГ города Эль-Фаллуджа
Армия Ирака начала штурм города Эль-Фаллуджа, который оккупировали боевики террористической группировки «Исламское государство», передает «Gazeta.ru».
Напомним, что о начале военной операции по возвращению города премьер-министр Ирака Хайдер Абади объявил 23 мая.
«Пришло время освободить город Эль-Фаллуджа», – сказал премьер, добавив, что в операции участвуют все виды вооруженных сил, а также отдельные группировки – союзники властей.
Отметим, что Эль-Фаллуджа находится под контролем ИГ с 2014 года.