Կիև ժամանած Նադեժդա Սավչենկոն լրագրողների հետ հանդիպմանը հրաժարվել է ծաղկեփունջ ընդունել «Բատկիվշչինա» կուսակցության առաջնորդ Յուլյա Սավչենկոյից։ Այս մասին հայտնում է ТСН–ը։
Ավելի վաղ հայտնի էր դարձել, որ Դոնբասում լրագրողների սպանության գործով Ռուսաստանում 22 տարվա ազատազրկման դատապարտված Սավչենկոյին այսօր փոխանակել են Ուկրաինայում դատապարտված ռուսաստանցիների հետ։
RT–ի փոխանցմամբ՝ համապատասխան հրամանագիրը ստորագրել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը։ ՌԴ առաջնորդի խոսքով՝ ներման որոշումը թելադրված է մարդասիրական նկատառումներով և ուղղված է Ուկրաինայի հարավ-արևելքում առկա հակամարտության լարվածության նվազմանը:
Սավչենկոն չի ընդունել Տիմոշենկոյի ծաղկեփունջը

Савченко не приняла букет цветов от Юлии Тимошенко
Прибывшая в Киев Надежда Савченко в ходе беседы с журналистами отказалась принять букет цветов от лидера партии «Батькивщина» Юлии Тимошенко, сообщает ТСН.
Напомним, что сегодня состоялся обмен украинской летчицы Надежды Савченко на осужденных на Украине россиян Евгения Ерофеева и Александра Александрова.
Савченко была осуждена в России на 22 года колонии по делу об убийстве журналистов ВГТРК Антона Волошина и Игоря Корнелюка в Донбассе. Сегодня Владимир Путин подписал указ о её помиловании.
Ерофеев и Александров были приговорены на Украине к 14 годам тюрьмы с конфискацией имущества. Их считают российскими спецназовцами и обвиняют в терроризме. Ранее Петр Порошенко подписал указ об их помиловании.