A320–ի օդաչուներն ազդանշաններ են ուղարկել օդանավի անհետացումից 3 րոպե առաջ
«Egyptair» ավիաընկերության A320 ինքնաթիռի օդաչուներն ազդանշաններ են ուղարկել օդանավի անհետացումից 3 րոպե առաջ։ Այս մասին հայտնում է «Reuters»–ը։
Անձնակազմի անդամները սկզբում ազդանշաններով հաղորդել են շարժիչների սովորական աշխատանքի մասին, այնուհետև՝ օդաչուի խցիկում ջերմաստիճանի բարձրացման։ Թռիչքի ընթացում, ընդհանուր առմամբ, Փարիզից 11 հաղորդագրություն է ստացվել։
Հիշեցնենք՝ MS804 թռիչքն իրականացնող եգիպտական օդանավը, որում 66 մարդ կար, մայիսի 19–ին կորել էր ռադարների տեսադաշտից Միջերկրական ծովի հատվածում։ Ավելի ուշ ավիափոխադրողը հաստատել է, որ գտնվել են օդանավի բեկորները։

Пилоты «Egyptair» подавали сигналы за три минуты до исчезновения лайнера
Пилоты самолёта A320 авиакомпании «Egyptair» передавали сообщения за три минуты до исчезновения пассажирского лайнера, передает «Life».
Члены экипажа сначала сигнализировали о нормальной работе двигателей, а после – о повышенной температуре в кабине пилота. Всего после вылета из Парижа было переслано 11 сообщений.
Напомним, пассажирский самолёт, следовавший из Парижа в Каир рейсом MS804, пропал с экранов радаров. Позже перевозчик подтвердил, что были найдены обломки лайнера. На борту воздушного судна находилось 66 человек.