Լե Պենը խոստացել է Ղրիմը ռուսական ճանաչել նախագահ ընտրվելու դեպքում (տեսանյութ)
Ֆրանսիայի իշխանություները կարող են Ղրիմը ռուսական ճանաչել, եթե այդ երկրի նախագահ դառնա «Ազգային ճակատ» շարժման առաջնորդ Մարին Լե Պենը։ Այս մասին քաղաքական գործիչն ասել է RT–ի հետ զրույցում։
«Ես հստակորեն տեսնում են նման հավանականություն. շատ հնարավոր է, որ Ֆրանսիան ռուսական ճանաչի Ղրիմը, եթե ես Ֆրանսիայի նախագահ դառնամ»,– նշել է Լե Պենը՝ հավելելով, որ իր կուսակցությունը ՌԴ դեմ սահմանված տնտեսական պատժամիջոցները չեղարկելու կողմնակիցն է։
Ավելի վաղ էլ հայտնի էր դարձել, որ Ղրիմը ռուսական է ճանաչել Վենետիկը։

Власти Франции могут признать российский статус Крыма в случае избрания президентом страны лидера «Национального фронта» Марин Ле Пен.
«Я ясно вижу такую возможность, вполне вероятно, что Франция признает Крым российским, это когда я стану президентом Франции», – сказала Ле Пен в интервью RT.
Она также отметила, что ее партия выступает за отмену экономических санкций в отношении России.
Ле Пен пообещала признать Крым российским (видео)