Բունդեսլիգայի վերջին տուրում «Բորուսիան» կընդունի «Քյոլնին»
Այսօր ֆուտբոլի Գերմանիայի առաջնության վերջին տուրի շրջանակներում դորտմունդյան «Բորուսիան» կընդունի «Քյոլնին»։
Հանդիպումը մրցաշարային տեսանկյունից հետաքրքրություն չի ներկայացնում ակումբների համար, քանի որ «իշամեղուներն» ամրապնդվել են 2–րդ տեղում, իսկ «այծերն» այլևս չեն հավակնում եվրագավաթի գոտում հայտնվելուն։
Հենրիխ Մխիթարյանի թիմը հնարավորություն ունի բարելավելու տնային խաղերի վիճակագրությունը։ «Սիգնալ Իդունա պարկում» Թոմաս Թուխելի սաները մրցաշրջանի սկզբից 44 միավոր են հավաքել, որն առաջնության լավագույն ցուցանիշն է։
Առաջին մրցափուլում այս զույգի հանդիպումն ավարտվել էր «Քյոլնի» հաղթանակով՝ 2:1 հաշվով, և այժմ դորտմունդցիները ռևանշ վերցնելու հնարավորություն ունեն։

Последний тур Бундеслиги: «Боруссия» сыграет с «Кёльном»
Сегодня в рамках последнего тура чемпионата Германии по футболу дортмундская «Боруссия» будет принимать «Кёльн».
С турнирном плане встреча не представляет для команд какого-либо интереса, так как «шмели» прочно обосновались на 2 строчке, а «козлы» больше не претендуют на попадание в зону еврокубков.
У команды Генриха Мхитаряна есть шанс улучшить статистику домашних матчей – на «Сигнал Идуна парк» подопечные Томаса Тухеля набрали с начала сезона 44 очка, что является лучшим показателем чемпионата.
Матч первого круга между соперниками завершился победой «Кёльна» со счётом 2:1, и теперь у дортмундцев есть возможность взять реванш.