«Շախտյորի» և «Դինամոյի» ֆուտբոլիստները ծեծկռտուք են սարքել խաղի ժամանակ (տեսանյութ)
Ուկրաինայի առաջնության 24–րդ տուրի շրջանակներում տեղի ունեցած «Շախտյոր»–«Դինամո»հանդիպման ժամանակ ընդհարում է տեղի ունեցել ֆուտբոլիստների միջև։
Կրքերը բորբոքվել են 79-րդ րոպեին, երբ «Շախտյորը» հաշիվը դարձրել է 3:0: Բախման պատճառով մրցավարը կարմիր քարտ է ցույց տվել «Շախտյորի» կիսապաշտպան Տարաս Ստեպանենկոյին, «Դինամոյի» վինգեր Անդրեյ Յարմոլենկոյին, փոխարինողների թվում գտնվող Ալեքսանդր Կուչերին ու Դոնեցկի թիմի գլխավոր մարզիչ Միչրա Լուչեսկուին:
Ուկրաինայի առաջնության 24–րդ տուրի շրջանակներում տեղի ունեցած «Շախտյոր»–«Դինամո» հանդիպման ժամանակ ընդհարում է տեղի ունեցել ֆուտբոլիստների միջև։

Футболисты «Шахтера» и «Динамо» устроили драку во время матча (видео)
Игроки киевского «Динамо» и донецкого «Шахтера» устроили драку на поле во время матча 24-го тура чемпионата Украины по футболу. Игра проходила в гостях у «Шахтера», который с 2014 года проводит домашние матчи во Львове, и при явном преимуществе хозяев.
После того, как футболист «Шахтера» Эдуардо на 78-й минуте забил в ворота киевского клуба третий гол, игроки начали толкаться, но вскоре в ход пошли кулаки. На поле выбежали представители тренерского штаба и игроки со скамейки запасных. С трибун полетели файеры.
После потасовки судьи удалили нескольких игроков. До конца игры счет 3:0 в пользу донецкого клуба не изменился.