Կալիֆոռնիայում Թրամփի ընդդիմախոսները բողոքի զանգվածային ցույցեր են կազմակերպել (տեսանյութ)
ԱՄՆ Կալիֆոռնիայում նախագահի թեկնածու, միլիարդատեր Դոնալդ Թրամփի հարյուրավոր ընդդիմախոսներ բողոքի զանգվածային ցույցեր են կազմակերպել։ Այս մասին տեղեկացնում է «МИР 24»–ը։
Ցույցի մասնակիցները արգելափակել են ճանապարհները, ինչի արդյունքում իր կողմնակիցների հետ հանդիպման վայր Թրամփը ստիպված էր գնալ ոտքով՝ ոստիկանության ուղեկցությամբ։
Սակայն բողոքողներին հաջողվել է ճեղքել ոստիկանական պատը և արգելափակել հյուրանոցի մուտքը։ Արդյունքում՝ ԱՄՆ նախագահի թեկնածուն ստիպված է եղել մտնել հյուրանոց հետնամուտքով։
Հաղորդվում է նաև, որ երեկ Կալիֆոռնիայում ոստիկանությունը 20 մարդ է ձերբակալել, ովքեր Թրամփի ելույթից հետո անկարգություններ են կազմակերպել։

Противники Трампа устроили массовые акции протеста в Калифорнии (видео)
В Калифорнии сотни противников кандидата в президенты Дональда Трампа устроили массовые акции протеста, передает «МИР 24».
Митингующие блокировали дороги, поэтому на встречу со своими сторонниками миллиардеру пришлось идти пешком в сопровождении полицейских.
Участники акции смогли прорвать кордоны и блокировать вход в отель, где должна была состояться встреча. В итоге Трампу пришлось заходить в здание через черный ход.
Накануне, полиция арестовала почти 20 человек, которые устроили беспорядки после выступления Дональда Трампа все в том же штате Калифорния.