Պեսկովը՝ Ադրբեջանից «LifeNews»-ի նկարահանող խմբի վտարման մասին
ՌԴ նախագահի մամուլի խոսնակ Դմիտրի Պեսկովը մեկնաբանել է ռուսական «LifeNews» հեռուստաալիքի նկարահանող խմբի վտարումը Ադրբեջանից: Այս մասին տեղեկացնում է ՌԻԱ «Նովոստի»-ն:
Պեսկովը նշել է, որ չի տիրապետում բոլոր մանրամասներին, սակայն խմբագրության քաղաքականությունը չպետք է ԶԼՄ-ի սահմանափակման պատճառ հանդիսանա:
Նշենք, որ ադրբեջանական կողմը «LifeNews»-ի նկարահանող խմբին վտարել է երկրից` պատճառաբանելով, որ լրագրողները «խեղաթյուրում են» ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտության մասին տեղեկությունները:

Песков прокомментировал выдворение журналистов «LifeNews» из Азербайджана
Пресс-секретарь президента России Дмитрий Песков прокомментировал депортацию съемочной группы телеканала «LifeNews» из Азербайджана, сообщает РИА «Новости».
По словам Пескова, хотя он и не владеет всеми деталями, однако, по его мнению, редакционная политика не должна и не может быть причиной для ограничения СМИ.
Отметим, что комментируя депортацию съемочной группы телеканала, пресс-службы МИД Азербайджана Хикмет Гаджиев заявил, что журналисты «искажали реальную ситуацию, подготавливали необъективную информацию».