Ինչու՞ Ռուբեն Հայրապետյանը ասուլիսին չէր եկել
Երեքշաբթի «Արցախ» մամուլի ակումբում ասուլիս էր հրավիրված, ու ըստ տարածված հաղորդագրության՝ բանախոսը լինելու էր ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր, Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանը։ Հայրապետյանն այդպես էլ չներկայացավ ասուլիսին։ Ակումբի պատասխանատուի՝ Ռ. Հայրապետյանին ուղղված զանգերն այդպես էլ անպատասխան մնացին։ Ավելի ուշ ակումբի պատասխանատուն հայտարարեց, թե իրեն հաջողվել է կապ հաստատել ՀՖՖ մամուլի խոսնակի հետ, ով տեղեկացրել է, թե Ռ. Հայրապետյանը կարևոր հյուրեր ունի ՈՒԵԱՖԱ-ից, այդ պատճառով էլ չի կարողացել ներկա գտնվել ասուլիսին։
Սակայն «Armsport» կայքէջի հարցին պատասխանելով՝ Ռ. Հայրապետյանն ասել է, թե  վերը նշված ակումբի հետ որևէ պայմանավորվածություն չի ունեցել, ուստի ասուլիս չէր կարող կայանալ:
«7օր»-ի հետ զրույցում ՀՖՖ մամլո խոսնակ Տիգրան Իսրայելյանն ասաց, որ Ռ. Հայրապետյանի չներկայանալու պատճառն իսկապես ՈՒԵՖԱ-ից հյուրեր ունենալն է։ Հարցին, թե այդ դեպքում Ռ. Հայրապետյանն ինչու է ասել, թե վերը նշված ակումբի հետ որևէ պայմանավորվածություն չի ունեցել, մամլո խոսնակը պատասխանել է.
-Չգիտեմ՝ «Armsport»-ը զանգահարե՞լ է պարոն Հայրապետյանին, թե՞ ոչ: Իրողությունն այն է, որ երեկ այստեղ ՈՒԵՖԱ-ից հյուրեր կային։
Տ. Իսրայելյանը, սակայն, խոստացավ, որ Ռ. Հայրապետյանից ճիշտ պատասխանն իմանալու դեպքում այն կհաղորդի մեզ.

Зачем Рубен Айрапетян не явился на пресс-конференцию?
Во вторник в пресс-клубе «Арцах» должна была состояться пресс-конференция и по распространенному сообщению выступившим на ней должен был быть член фракции РПА НС, президент Федерации Футбола Армении Рубен Айрапетян. Однако Айрапетян так и не явился на пресс-конференцию. Все звонки представителей клуба, направленные Айрапетяну, так и остались безответными. Позднее представители клуба «Арцах»
сообщили, что по причине занятости Айрапетян не может присутствовать на пресс-конференции, поскольку на данный момент в Армении находятся два представителя УЕФА.
Но как сообщил сам Рубен Айрапетян корреспонденту Armsport.am, никакой договоренности с вышеотмеченным пресс-клубом у него не было, поэтому пресс-конференции изначально не могло и быть.
В  беседе с «7or» пресс-секретарь ФФА Тигран Исраелян сказал, что причиной неявки Р.Айрапетяна на пресс-конференцию действительно были гости из УЭФА. На вопрос, а зачем Айрапетян сказал, что с вышеназванным клубом он не имел какой-либо договоренности, пресс-секретарь сказал:  «Не знаю, «Armsport» звонил г-ну Айрапетяну или нет, или написали сами по себе, но реальность такова, что вчера здесь были гости из УЕФА».
Т.Исраелян, однако, признался, что в случае получения настоящего ответа от Айрапетяна он его передаст.