Լևոն Տեր-Պետրոսյանը հանդիպել է ԱՄՆ Պետքարտուղարության ներկայացուցչի հետ
Դեկտեմբերի 1-ին տեղի է ունեցելՀՀ առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանի հանդիպումը ԱՄՆ Պետքարտուղարության Կովկասի ևտարածաշրջանային հակամարտությունների գրասենյակի տնօրեն Իթան Գոլդրիչի հետ: Վերջինիս ուղեկցում էր Հայաստանում ԱՄՆ դեսպան Մարի Յովանովիչը:
Զրուցակիցները քննարկեցին Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության խաղաղ կարգավորմանը հարցերը եւ Հայաստանի և Թուրքիայի միջեւ հարաբերությունների ներկա փուլի զարգացումները:
Տեղի ունեցավ մտքերի փոխանակում Հայաստանում ժողովրդավարության զարգացման, այդ թվում քաղբանտարկյալների ազատ արձակման, ինչպես նաեւ Հայաստանում տնտեսական ճգնաժամի խորության ու կոռուպցիայի պատճառների եւ դրա հաղթահարման հարցերի շուրջ:

Левон Тер-Петросян встретился с представителем Госдепартамента США
1 декабря состоялась встреча первого президента РА Левона Тер-Петросяна  с директором офиса по региональным конфликтам Госдепартамента США Итаном Голдричем. Последнего сопровождала посол США в Армении Мари Йованович.
Собеседники обсудили вопросы мирного урегулирование конфликта в Нагорном Карабахе и развития нынешнего этапа отношений между Арменией и Турцией.
Состоялся обмен мнениями вокруг вопросов, связанных с развитием демократии в РА, в том числе выпуска на свободу политзаключенных , а также глубиной экономического кризиса в Армении, коррупционными причинами и их преодолением.