Արմեն Ռուստամյան. «Միակ ելքը իշխանափոխությունն է լինելու»
ՀՅԴ Գերագույն մարմնի ներկայացուցիչ ԱրմենՌուստամյանն ասել է, որ ԱԺ-ում արձանագրությունների վավերացումը կանխելու համար ստորագրահավաք է սկսվել և հորդորել է, որ բնակիչներից յուրաքանչյուրն իր պատգամավորին արձանագրությունների վավերացմանը դեմ քվեարկելու կոչ անի։
-Եսհավատումեմ, որիվերջոսաայնհարցնէ, որըվերէկուսակցականորևէհարցից՝լինիՀանրապետական, Բարգավաճ, թեՕրինացերկիր։Որևէկուսակցականառաջինհերթինպետքէառաջնորդվիիրհամազգայինշահերով։Եթեդաէլչեղավ, ևԱզգայինժողովըվավերացրեցարձանագրությունները, եսմերկուսակցությանտեսակետնեմասում, միակելքը՝արձանագրություններըչեղյալհայտարարելու՝առնվազնցույցտալուհամար, որիշխանություններնարելենմիբան, որինժողովուրդըդեմէևարելէժողովրդիկարծիքըհաշվիչառնելով, իշխանափոխություննէլինելու։Ուրիշ տարբերակ չի մնալու,- ասել է Արմեն Ռուստամյանը։
ՀՅԴ Գերագույն մարմնի ներկայացուցիչ Արմեն Ռուստամյանն ասել է, որ ԱԺ-ում արձանագրությունների վավերացումը կանխելու համար ստորագրահավաք է սկսվել և հորդորել է, որ բնակիչներից յուրաքանչյուրն իր պատգամավորին արձանագրությունների վավերացմանը դեմ քվեարկելու կոչ անի։
-Ես հավատում եմ, որ ի վերջո սա այն հարցն է, որը վեր է կուսակցական որևէ հարցից՝ լինի Հանրապետական, Բարգավաճ, թե Օրինաց երկիր։ Որևէ կուսակցական առաջին հերթին պետք է առաջնորդվի իր համազգային շահերով։ Եթե դա էլ չեղավ, և Ազգային ժողովը վավերացրեց արձանագրությունները, ես մեր կուսակցության տեսակետն եմ ասում, միակ ելքը՝ արձանագրությունները չեղյալ հայտարարելու ՝ առնվազն ցույց տալու համար, որ իշխանություններն արել են մի բան, որին ժողովուրդը դեմ է և արել է ժողովրդի կարծիքը հաշվի չառնելով, իշխանափոխությունն է լինելու։ Ուրիշ տարբերակ չի մնալու,- ասել է Արմեն Ռուստամյանը։

Армен Рустамян: «Единственным выходом будет смена власти»
Представитель Верховного органа АРФД Армен Рустамян сказал, что для предотвращения ратификации протоколов парламентом начался сбор подписей и призвал, чтобы каждый житель обратился к своему депутату, чтобы тот проголосовал против ратификации протоколов.
«Я верю, что, в конечном счете, это тот вопрос, который выше какого-либо партийного вопроса, будь-то РПА, ППА или партия «Оринац еркир». Любой партийный в первую очередь должен руководствоваться общенациональными интересами. Если и этого не будет, и Национальное собрание ратифицирует протоколы, то я говорю о позиции нашей партии: единственный выход для объявления недействительными протоколов, по меньшей мере, чтобы показать, что власти сделали то, с чем народ не согласен и осуществили это, не учитывая мнение народа, смена власти. Другого варианта не останется», - сказал Армен Рустамян.