Տեղի է ունեցել Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարների հանդիպումը
Նոյեմբերի 30-ին ԵԱՀԿ նախարարների խորհրդի 17-րդ նստաշրջանին մասնակցելու նպատակով Աթենք է ժամանել Հայաստանի արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանը
Հայաստանի արտգործնախարարը նախ հանդիպել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Յուրի Մերզլյակովի, Բեռնար Ֆասիեի, Ռոբերտ Բրադկեի և ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրչիկի հետ:
Այնուհետեւ տեղի է ուենցել  եռանախագահների կազմակերպած հանդիպումը Էդվարդ Նալբանդյանի ու Ադրբեջանի արտգործնախարար Էլմար Մամեդյարովի միջև, որն ընթացավ աշխատանքային ճաշի ձեւաչափով:
Հանդիպմանը քննարկվել է ԵԱՀԿ արտգործնախարարների 17-րդ խորհրդին Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդրի վերաբերյալ հայտարարության ընդունման հնարավորությունը:
Նույն օրը նախարար Նալբանդյանը հանդիպում էր ունեցել ԵԱՀԿ խորհրդարանական վեհաժողովի՝ Լեռնային Ղարաբաղի հարցով հատուկ ներկայացուցիչ Գորան Լենմարկերի հետ, որի հետ քննարկել էր ղարաբաղյան հիմնախնդրի կարգավորման բանակցությունների վերջին զարգացումները:

Состоялась встреча министров иностранных дел Армении и Азербайджана
30 ноября с целью участия в 17-й сессии Совета министров ОБСЕ в Афины прибыл министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян.
Министр иностранных дел прежде всего встретился с сопредседателями Минской группы ОБСЕ Юрием Мерзляковым, Бернаром Фасье, Робертом Брадтке и личным представителем действующего председателя  ОБСЕ Анджеем Каспрчиком.
Затем состоялась организованная сопредседателями встреча Эдварда Налбандяна с министром иностранных дел Азербайджана Эльмаром Мамедьяровым, которая прошла в формате рабочего обеда.
Во время встречи обсуждалась возможность принятия заявления относительно проблемы Нагорного Карабаха на 17-м Совете министров иностранных дел ОБСЕ.
В тот же день министр Налбандян провел встречу с особым представителем Парламентской ассамблеи ОБСЕ по вопросу Нагорного Карабаха Гораном Ленмарком, с которым обсуждались последние развития относительно урегулирования карабахской проблемы.