ԿԺԴՀ–ում բալիստիկ հրթիռները միջուկային մարտագլխիկներով են զինում
Հյուսիսային Կորեայի առաջնորդ Կիմ Չեն Ընը հայտարարել է, որ ԿԺԴՀ գիտնականներին հաջողվել է հասնել միջուկային լիցքերի զանգվածի պակասեցման։ Այս մասին հայտնում է «Lifenews.ru»–ն՝ մի շարք լրատվամիջոցներին հղումով։
Այժմ, Կիմ Չենի Խոսքով, Հյուսիսային Կորեան կարող է բալիստիկ հրթիռները միջուկային մարտագլխիկներով զինել։
«Փհենյանն իրականացրել է միջուկային մարտալիքցքերի զանգվածի պակասեցում և դրանք ստանդարտացրել բալիստիկ հրթիռներին»,–հայտարարել է երկրի ղեկավարը։
Ավելի վաղ ԿԺԴՀ–ն սպառնացել էր կանխարգելիչ հարված հասցնել ԱՄՆ–ին ու Հարավային Կորեային նրանց կողմից իր երկրին ուղղված ցանկացած սպառնալիքի դեպքում։

КНДР может оснастить баллистические ракеты ядерными боеголовками
Лидер Северной Кореи Ким Чен Ын заявил, что ученым КНДР удалось добиться снижения массы ядерных зарядов. Об этом со ссылкой на ряд СМИ сообщает «LifeNews».
Теперь, по словам Ким Чен Ына, Северная Корея способна оснастить ядерными боеголовками баллистические ракеты.
«Пхеньян реализовал задачу снижения массы ядерных боезарядов и стандартизации их под баллистические ракеты», заявил глава государства.
Ранее КНДР пригрозила нанести «превентивный ядерный удар справедливости» по США и Южной Корее в случае любой угрозы с их стороны.