ԺԿ նախագահ. «Գագիկ Ծառուկյանը չի կարող Սերժ Սարգսյանին պաշտպանող հայտարարություններ անել...»
Լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ անդրադառնալով ՀՀԿ-ԲՀԿ խմորումներին՝ «Ժողովրդական» կուսակցության նախագահ, ԱԼՄ հոլդինգի սեփականատեր Տիգրան Կարապետյանն ասել է, թե բոլորն էլ հասկանում են՝ որն է հարցը։
-Եթե ԲՀԿ ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանը հիմա ասի, որ սատարում է երկրի նախագահ Սերժ Սարգսյանին նախագահական ընտրություններին, փաստորեն կկորցնի կուսակցության հեղինակությունը այն առումով, որ արդեն պարզ կլինի, որ ինքն ինքնուրույն թեկնածու չի ունենալու։ Դա պարզ է։ Ես կարծում եմ, որ Գագիկ Ծառուկյանը դրան չի գնա, նման բան չի հայտարարի: Հակասությունն այն է, որ յուրաքանչյուր կուսակցություն ցանկանում է մաքսիմալ հաջողության հասնել։ Պարզ է, որ հակասություն կլինի, եթե մի քիչ շանտաժի ձևով է դա հնչում. եթե ասես՝ կմնաս, չասես՝ չես մնա։ Ինձ թվում է՝ կողմնորոշումը չպետք է ազդի գործողությունների վրա,-նշել  է նա։
Ըստ Տիգրան Կարապետյանի՝ անկախ Գագիկ Ծառուկյանը չի կարող Սերժ Սարգսյանին պաշտպանող հայտարարություններ անել, որովհետև հակառակ պարագայում ընտրազանգված կկորցնի։
Այն հարցին, թե հնարավո՞ր է, որ ընտրազանգվածը մեծացնելու նպատակով ԲՀԿ-ն կոալիցիայից դուրս գա, նա պատասխանել է, թե դա շատ ճիշտ կլիներ։
Անդրադառնալով Ռոբերտ Քոչարյանի վերաբերյալ վերջերս Գագիկ Ծառուկյանի արած հայտարարությանը՝ նա ասել է, թե  ԲՀԿ-ն և Ռոբերտ Քոչարյանը միշտ էլ լավ հարաբերություններ են ունեցել և կարող են սատարել միմյանց։
Տիգրան Կարապետյանը նաև կարծիք է հայտնել, թե հնարավոր է, որ Ռոբերտ Քոչարյանը քաղաքականություն վերադառնա։

Т.Карапетян: «Гагик Царукян не может сделать заявление о поддержке Сержа Саргсяна…»
Говоря на встрече с журналистами о брожениях между РПА и партией «Процветающая Армения» (ППА), председатель Народной партии, владелец холдинга «АЛМ» Тигран Карапетян отметил, что все понимают, в чем вопрос.
«Если лидер ППА Гагик Царукян сейчас скажет, что поддержит президента страны Сержа Саргсяна во время президентских выборов, то, фактически, он потеряет авторитет партии в том смысле, что станет очевидно отсутствие у партии самостоятельного кандидата. Это ясно. Я считаю, что Гагик Царукян не пойдет на это и не выступит с таким заявлением. Противоречие в том, что каждая партия хочет достичь максимального успеха. Понятно, что противоречие будет, если это звучит в форме некоторого шантажа: скажешь-останешься, не скажешь - нет. Мне кажется, что процесс ориентации не должен влиять на действия», - заявил Карапетян.
По мнению Тиграна Карапетяна, Гагик Царукян не может сделать заявление о поддержке Сержа Саргсяна, поскольку, в противном случае, потеряет свой электорат.
На вопрос, возможно ли, что с целью увеличения электората ППА выйдет из коалиции, он ответил, что это было бы очень  правильным решением.
Говоря о недавнем заявлении Гагика Царукяна относительно Роберта Кочаряна, Карапетян заявил, что ППА и Роберт Кочарян всегда состояли в хороших отношениях и могут поддерживать друг друга.