Ավելի քան 500 գրոհային Թուրքիայից ներթափանցել է Սիրիայի տարածք: Այս մասին տեղեկացնում է «Ինտերֆաքսը»՝ բրիտանական լրատվամիջոցներին հղումով:
Ահաբեկիչները մտադիր են աջակցություն ցուցաբերել ընդդիմության ուժերին, որոնք սիրիացի քրդերի ճնշման արդյունքում նահանջում են Աազազ քաղաքի շրջանում:
Աղբյուրի փոխանցմամբ՝ ահաբեկիչների շարքերում կռվում են նաև «Իսլամական պետություն» ահաբեկչական կազմակերպության գրոհայինները:
Բացի այդ, նշվում է, որ ծանր և թեթև զենքով զինված ևս մոտ 350 գրոհային թուրք-սիրիական սահմանն անցել է դեռ փետրվարի 14-ին:
Հարյուրավոր զինված ահաբեկիչներ են Թուրքիայից ներթափանցել Սիրիա

Сотни вооруженных боевиков проникли из Турции в Сирию
Более 500 боевиков проникли из Турции на территорию Сирии, передает «Интерфакс» со ссылкой на британские СМИ.
Террористы намерены оказать поддержку силам оппозиции, отступающим под натиском сирийских курдов в районе города Аазаза. Как сообщается, среди боевиков есть и террористы «Исламского государства».
Кроме того, еще около 350 боевиков, вооруженных как тяжелым, так и легким оружием, предположительно пересекли границу между Турцией и Сирией через пограничный переход Атме 14 февраля.