Մյունխենում մեկնարկել է «նորմանդյան քառյակի» հանդիպումը
Մյունխենում մեկնարկել է Ուկրաինայի հարցով «նորմանդյան քառյակի» (ՌԴ, Ուկրաինա, Ֆրանսիա, Գերմանիա) հանդիպումը՝ նախարարների մակարդակով: Այս մասին հայտնում է «ria.ru»–ն։
Ռուսաստանը ներկայացնում է ՌԴ արտոգործանախարար Սերգեյ Լավրովը, Գերմանիան և Ուկրաինան՝ այդ երկրների ԱԳՆ ղեկավարներ Ֆրանկ-Վալթեր Շթայնմայերը և Պավել Կլիմկինը: Նշվում է, որ Ֆրանսիան կներկայացնի ԱԳՆ քաղտնօրեն Նիկոլա դե Ռիվիերը, քանի որ նախորդ շաբաթ Ֆրանսիայի ԱԳՆ նախարար Լորան Ֆաբիուսը հրաժարական էր ներկայացրել։
Մասնակիցների ուշադրության կենտրոնում կլինեն Դոնբասում ճգնաժամի կարգավորումը և մինսկյան պայմանավորվածությունների իրագործմանն ուղղված հետագա քայլերը։

В Мюнхене началась встреча «нормандской четверки»
Встреча «нормандской четверки» (РФ, Украина, ФРГ, Франция) по Украине на министерском уровне началась в Мюнхене. Об этом сообщает РИА «Новости» .
Россию представляет министр иностранных дел Сергей Лавров, Германию — глава МИД Франк-Вальтер Штайнмайер, Украину — министр иностранных дел Павел Климкин. Францию в связи с отставкой на прошедшей неделе главы МИД Лорана Фабиуса представляет политдиректор французского МИД Николя де Ривьер.
В центре внимания участников встречи будут урегулирование кризиса в Донбассе и дальнейшие шаги по реализации минских договоренностей