Սերգեյ Լավրովը և Ջոն Քերրին Մյունխենում քննարկելու են Սիրիայի հարցը
ՌԴ արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը և ԱՄՆ պետքարտուղար Ջոն Քերրին նախատեսում են բանակցություններ անցկացնել Մյունխենում, որտեղ փետրվարի 11-ին կայանալու է Սիրիայի աջակցության միջազգային խմբի նիստը, իսկ փետրվարի 12-14-ն անվտանգության հարցերով Մյունխենյան համաժողովի շրջանակներում տեղի են ունենալու տարբեր միջոցառումներ: Այս մասին տեղեկացնում է «Вести.ru»-ն:
«Այժմ կարևոր է չկորցնել ուրվագծվող միտումը, ևս մեկ անգամ քննարկել հարցերի շարքը, որոնք անհրաժեշտ է լուծել, որպեսզի սիրիական կարգավորման գործընթացին դինամիկա հաղորդենք», - հայտարարել է ՌԴ արտգործնախարարության պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան:

Сергей Лавров и Джон Керри в Мюнхене обсудят ситуацию в Сирии
Глава МИД России Сергей Лавров и госсекретарь США Джон Керри планируют провести переговоры в Мюнхене, где 11 февраля состоится заседание Международной группы поддержки Сирии, а 12-14 февраля пройдут мероприятия в рамках Мюнхенской конференции по безопасности. Об этом сообщает «Вести.ru».
«Сейчас важно не потерять наметившуюся тенденцию, пройтись по всему списку вопросов, которые необходимо решить, чтобы придать процессу сирийского урегулирования динамизма», – сообщила официальный представитель МИД РФ Мария Захарова.