Վ. Կոստանյան. «Իշխանության թեկնածուն Հմայակ Հովհաննիսյա՛նն է»
Թիվ 10 ընտրատարածքում ԱԺ պատգամավորության թեկնածու առաջադրված Հմայակ Հովհաննիսյանը «7օր»-ին տված հարցազրույցում պնդել էր, որ եթե թիվ 10 ընտրատարածքում Նիկոլ Փաշինյանն ընտրվի, ապա դա կնշանակի, որ ընդդիմությունն ու իշխանությունն արդեն ներքին պայմանավորվածության են եկել, և այդպիսով՝ արդեն իսկ սկսվել է նրանց համագործակցությունը։
Փոխարենը, նույն ընտրատարածքում առաջադրված, այնուհետև ինքաբացարկ հայտնած Վլադիմիր Կոստանյանն այսօր «7օր»-ին ասել է, որ Լևոն Տեր-Պետրոսյանի և Սերժ Սարգսյանի համագործակցության մասին խոսակցություններն անհիմն են և անհեթեթություն, քանի որ դրան չի հավատում։ Իսկ եթե Նիկոլ Փաշինյանն ընտրվի պատգամավոր, ապա, ըստ Վ. Կոստանյանի, դա միմիայն նրա ջախջախիչ հաղթանակի արդյունքը կլինի։
-Ես շատ ուրախ կլինեմ, որ Նիկոլ Փաշինյանը հաղթի, բայց չեն թողնի, ընդդիմության թեկնածուն դժվար կհաղթի, քանի որ այդ ընտրատարածքում կա նաև իշխանության թեկնածուն, որը Հմայակ Հովհաննիսյա՛նն է։ Եվ ամեն ինչ անելու են, որ Հմայակ  Հովահննիսյանն անցնի։ Իսկ նրա խոսքերը, թե հանելու է իր թեկնածությունը, անհիմն են։ Ես «7օր»-ում երեկ կարդացել եմ, որ Հմայակ Հովհաննիսյանը խոստացել է, թե պետք է հանի իր թեկնածությունը։ Ստո՛ւմ է։ Նա չի հանելու։ Օրը կգա, բարին էլ հետը։ Տղամարդկությունը նրա մեջ չէ, որ ամեն մարդ շալվար է հագնում։ Տղամարդկությունը նրա մեջ է, որ խոսքին տեր է կանգնում։ Նա նաև ասել էր, թե Վլադիմիր Կոստանյանը գումար չուներ, չի մուծել, դրա համար էլ դուրս է եկել։ Ես ուզում եմ պատասխանել Հմայակ Հովհաննիսյանին՝ ի՞նչի է սիրտը մրմռում այդ «խեղճ» մարդու, որ հանեցի. ինքն իր խոսքի տերը չի եղել, իսկ ես ապացուցի, որ ես քաղաքի տղա եմ, որ ես մարդ եմ, երևանցի եմ և ես իմ խոսքի տե՛րն եմ,- նշել է Վ. Կոստանյանը՝ հավելելով, որ ոչ թե հօգուտ Նիկոլ Փաշինյանի կամ թեկնածուներից մեկ այլի է ինքնաբացարկ հայտնել, այլ ուղղակի հետամուտ է եղել իր խոստմանը, որ եթե Ն. Փաշինյանը գրանցվում է որպես թեկնածու, ապա ինքն ինքնաբացարկ կհայտնի։
Վ. Կոստանյանը պնդել է, որ ընտրագրավը կարող էր մուծել, բայց եթե ինքաբացարկ չհայտներ, ապա շա՜տ-շատ էր խանգարելու Նիկոլ Փաշինյանին, քանի որ թիվ 10 ընտրատարածքում հաղթող թեկնածուն հենց ի՛նքն էր լինելու։
Ինչ վերաբերում է այս կամ այն թեկնածուին սատարելուն, ապա Վ. Կոստանյանը նշել է, որ առայժ որևէ մեկին չի աջակցում, բայց եթե իրեն դիմեն, ապա հնարավոր է, որ իր ընտրողներին կոչ անի ձայները տալ տվյալ թեկնածուին։

В. Костанян: «Кандидат власти - Амаяк Ованисян»
Выдвинувший свою кандидатуру в депутаты на избирательном участке № 10 Амаяк Ованисян в интервью данном «7or» сказал, что если на избирательном участке № 10 будет избран Никол Пашинян, то это будет означать, что оппозиция и власти уже достигли внутренней договоренности и, тем самым, уже началось их сотрудничество.
В свою очередь выдвинувший свою кандидатуру в депутаты на том же участке, а затем объявивший самоотвод Владимир Костанян сказал сегодня «7or», что разговоры о сотрудничестве Левона Тер-Петросяна и Сержа Саргсяна являются беспочвенными и нелепыми, поскольку он им не верит. А если Никол Пашинян будет избран депутатом, то, по мнению В. Костаняна, это будет лишь результатом его сокрушительной победы.
«Я буду очень рад, если Никол Пашинян победит, но ему не позволят, вряд ли кандидат оппозиции победит, поскольку на этом избирательном участке есть также кандидаты от власти, кем является Амаяк Ованисян. И они сделают всё, чтобы Амаяк Ованисян прошел. А его слова о том, что он снимет свою кандидатуру - беспочвенны. Я вчера читал на «7or», что А. Ованисян обещал, что если нужно, то он снимет свою кандидатуру. Лжет! Он не снимет. Поживем - увидим! Не каждый, кто носит брюки, является мужчиной. Мужчина тот, кто держит свое слово. Он также сказал, что у Владимира Костаняна не было денег, не заплатил, поэтому вышел. Я хочу спросить Амаяка Ованисяна почему у этого «бедного» человека сердце болит, что я снял кандидатуру? Он не был хозяином своего слова, а я доказал, что я городской парень, что я человек, ереванец и хозяин своего слова», - отметил В. Костанян и добавил, что он объявил о самоотводе не в пользу Н. Пашиняна или какого-либо другого кандидата, а просто, чтобы быть верным своему обещанию о том, что если Н. Пашинян зарегистрирует свою кандидатуру, то он объявит самоотвод.
В. Костанян также сказал, что он мог заплатить предвыборный залог, но если бы не объявил самоотвод, то очень помешал бы Николу Пашиняну, поскольку именно он победил бы на избирательном участке № 10.
Что касается поддержки того или иного кандидата, то В. Костанян отметил, что пока не поддерживает кого-либо, но если к нему обратятся, то возможно, что он призовет своих кандидатов отдать голоса данному кандидату.