Միլանի արքեպիսկոպոսն առաջարկել է դպրոցներում նշել մահմեդական տոները
Ըստ «Россия 24»-ի` արքեպիսկոպոսը նշել է, որ միջնակարգ ուսումնական հաստատություններում սովորողների առնվազն 20 %-ը մահմեդական են: Իսկ դա նշանակում է, որ ժամանակն է ներգրավվածության քաղաքականություն իրականացնել, ինչը հնարավորություն կտա և՛ պահպանել սեփական ավանդույթները, և՛ այլ կրոնական ավանդույթներ ներառել Իտալիայի հասարակության մեջ:
Արքեպիսկոպոսի կարծիքով սկզբնական փուլում դպրոցներում անհրաժեշտ է պատմել մահմեդական տոների մասին, իսկ երբ մահմեդական աշակերտների թիվն իտալական դպրոցներում հասնի 30%-ի, սկսել նշել այդ տոները:
Իտալիայի Միլան քաղաքի արքեպիսկոպոս Անջելո Սքոլան առաջարկել է դպրոցներում նշել մահմեդական տոները:

В Милане архиепископ предложил отмечать в школах исламские праздники.
В итальянском Милане архиепископ Анджело Скола выступил с предложением отмечать в школах исламские праздники.
Как передает «Россия 24», по словам Скола, в средних образовательных заведениях сейчас, по меньшей мере, 20 % учеников-мусульман, что порождает необходимость проводить политику инклюзивности.
По мнению архиепископа, это поможет и от своих традиций не отказаться, и включить другие религиозные обычаи в итальянское общество. На начальном этапе Скола предложил рассказывать в школах о мусульманских праздниках, а отмечать их, когда количество детей-мусульман в школах Милана достигнет 30%.