Գրանցման համար ԿԸՀ անհրաժեշտ փաստաթղթեր են ներկայացրել Նիկոլ Փաշինյանը, Հմայակ Հովհաննիսյանը, Դավիթ Հակոբյանը և Արա Սիմոնյանը
Գրանցման համար ԿԸՀ անհրաժեշտ փաստաթղթեր են ներկայացրել Նիկոլ Փաշինյանը, Հմայակ Հովհաննիսյանը, Դավիթ Հակոբյանը  և Արա Սիմոնյանը
ՀՀ ԿԸՀ-ից տեղեկացրել են, որ 2010 թ-ի հունվարի 10-ին կայանալիք թիվ 10 ընտրատարածքում Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի մեծամասնական ընտրակարգով լրացուցիչ ընտրությանը մասնակցելու համար գրանցման համար անհրաժեշտ փաստաթղթեր են ներկայացրել Նիկոլ Փաշինյանը (անկուսակցական), Հմայակ Հովհաննիսյանը (անկուսակցական), Դավիթ Հակոբյանը (Հայաստանի մարքսիստական կուսակցություն) և Արա Սիմոնյանը (Ազգային միաբանություն կուսակցություն):
Ինչպես նաև, նոյեմբերի 26-ին գումարված արտահերթ նիստում ՀՀ կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը, ղեկավարվելով ՀՀ ընտրական օրենսգրքի 49.1 հոդվածի 6-րդ մասով, հաստատել է թիվ 8 և թիվ 25 ընտրատաևածքներում 2009 թ.-ի դեկտեմբերի 6-ին կայանալիք ՀՀ Ազգային ժողովի մեծամասնական ընտրակարգով լրացուցիչ ընտրությունների քվեաթերթիկների նմուշները:

Никол Пашинян, Амаяк Ованисян, Давид Акопян и Ара Симонян представили необходимые для регистрации документы в ЦИК
Из ЦИК РА сообщили, что документы, необходимые для регистрации кандидатов в депутаты НС РА для проведения дополнительных выборов в январе 2010 года в 10-м избирательном округе по мажоритарной системе, представили Никол Пашинян (беспартийный), Амаяк Ованисян (беспартийный), Давид Акопян (Марксистская партия Армении) и Ара Симонян (партия Национальное единение).
На своем внеочередном заседании, созванном 26 ноября, ЦИК РА, руководствуясь 6-й частью 41 статьи Избирательного кодекса   РА, утвердила образцы бюллетеней для голосования в избирательных округах номер 8 и номер 25, предусмотренные  6 декабря 2009 года по мажоритарной системе НС РА.